Пам’ятка для прихильників «простих рішень»

Пам’ятаєте, в ліхих 90-х був такий відомий бандитський розвод, коли людині підкидали гаманець з грошима? Потім знаходився «добрий подорожній», який пропонував розділити гроші, після цього зникав. Потім підходили бандити і забирали все, що було в людини.

Зараз ситуація 1 до 1.

Нам підкидають «прості рішення», які відразу вирішать всі наші проблеми: «Заблокувати Донбас — врятувати полонених, закінчити війну», «Виберіть мене я посаджу 25000 корупціонерів — і заживемо», «Скасуємо Мінськ (санкції) — виграємо війну» і т.д.

Знаходяться «добрі подорожні», які нам ці рішення розсмоктують, переконують, обіцяють, що «як тільки так зразу».
Судячи по ряхах і квартирах, не за безкоштовно розсмоктують…

А потім підходять бандити і роблять своє діло.

І так, від рецепту моментального звільнення полонених ми приходимо до втрати підприємтсв, втрати бюджетних доходів і можливості руйнування енергетики.

І так, від рецепту рішучої антикорупційної боротьби ми приходимо до просраних 2,5 років і зневіри суспільства в справедливості і реформах.

І ти тільки попробуй сказати тому лоху, що «знайти гаманець»/ «вибрати очевидне просте рішення складного питання» — це не вирішення проблеми, це скоріш за все, причина нової проблеми. З’їдять, заклюють, запишуть в боти і т.д.
А знаєте, що найстрашніше? — Найстрашніше що фокус з гаманцем регулярно повторюється протягом 3 років і висновки ніхто робити не збирається.

І відчуття ейфорії при черговому розводняку знову засліплює грубу роботу тупих аферистів.

Mason Lemberg