«Роснефть» видала Венесуелі «кредит» — 6 мільярдів доларів

Цікавий хід — у той час як всередині країни через санкції існують величезні проблеми з дефіцитом бюджету, — вливати такі кошти в країну, яка балансує на межі кривавої і тривалої (як це буває в Латинській Америці) громадянської війни з відповідними наслідками для економіки, в т.ч. й обслуговуванням зовнішніх боргів.

Власне, ніхто не приховує, що ці 6 ярдів підуть на погашення боргових зобов`язать тамтешнього режиму, тобто за рахунок Росії Мадуро роздасть борги і… залишиться так само без штанів, як і був. І, враховуючи те, що відбувається зараз в країні, далеко не факт, що вливання «Роснефти» не зникнуть назавжди.

Нащо ж це робиться? Чи не здуріли в Кремлі? Їм мільярди дівати нема куди? Скільки уже неповернутих кредитів списали Кубі, Узбекістану, Монголії, Сирії, КНДР тощо. Так, це в більшості борги перед СРСР, але…
Невже гіркий досвід Радянського Союзу нічому не навчив Путіна?

Тут може бути кілька варіантів, як фантастичних, так і не дуже.
Оптимісти можуть припустити, що Путін таким чином готує собі «запасний аеродром» у теплій країні на випадок якщо доведеться тікати. Він просто купує Венесуелу поки це дешево, поки Мадуро, як Ягупоп 88-й з фільиму «Королівство кривих дзеркал» — на все «угу» аби утриматися при владі.
Але тікати з Росії в країну, де громадянська війна?..

Другий варіант: користаючись слабкістю Мадуро, кремлівська камарілья хоче задешево забрати у Венесуєли її нафтові родовища. Зауважимо, що кредит видається під забезпечення нафтою. Тобто, Венесуела і проценти, і тіло кредита має повертати «чорним золотом». Відтак якщо Мадуро таки якимсь фантастичним чином утримається при владі, Москва може поставити умову передачі тій такі «Роснефти» контрольного пакету акцій, або у керування російською адміністрацією державних нафтових компаній Венесуели.

Але це — якщо Мадуро утримається.
А якщо ні?
А там за місцевою хунтою давно уже мотузки плачуть.
Прийде нова влада, яка оголосить, що Мадуро незаконно уклав угоду і вкрав ці 6 ярдів, тож «Роснефть» може про них забути.

Пригадується, що востаннє 6 мільярдів доларів «кредитів» Москва виділяла режиму Януковича. Правда відпиляти встигла лише 3. Де той Янукович і де ті 3 мільярди?

До речі, зовсім не виклюдчений і найбанальніший варіант: усім зрозуміло, що нинішній режим у Венесуелі приречений. Мадурі виділяють 6 мільярдів «кредиту», він їх тирить, а потім — до Ростова. І підуть ті мільярди «за призначенням».
Така собі «многоходовочка».

Звичайно, ваш покірний невеликий спец (м`яко кажучи) у питаннях фінансових стосунків подібних цьому, але якби я був президентом Росії і до мене прийшов дружбан Сєчін і запропонував дати Венесуєлі 6 мільярдів з віддачею нафтою у 2019 році — я би (якщо дбав про інтереси держави) наказав охороні пов`язати Ігора Івановича мокрими простирадлами і відвезти на Канатчикову дачу.

Але то я — дурний блогер. А Путіну, видать, видніше…

Павло Бондаренко

One thought on “«Роснефть» видала Венесуелі «кредит» — 6 мільярдів доларів

  1. «поки Мадуро, як Ягупоп 88-й з фільиму «Королівство кривих дзеркал» — на все «угу» аби утриматися при владі»
    Йагупоп, а точніше — Агупап — «попугай», «папуга», але при прочитанні навпаки ))

    «Мадурі виділяють 6 мільярдів «кредиту», він їх тирить, а потім — до Ростова. І підуть ті мільярди «за призначенням»»
    На мою думку, «дурного користувача» — це скорше усього. Судячи по тенденції, зараз йде широкий розпил коштів для виводу кудись назовні. Тому тут і міст Керченський (прошу вибачення у слова «міст», що я його примінив до цього недорозуміння, що звуть Керченським), і стадіон «Зеніт» (мда, «стадіон»), і кредити різні. Ось і Венесуела уже на черзі…

Comments are closed.