Любой каприз за ваши деньги (с)

Завтра Порошенко выступит на заседании ПАСЕ.

Обязательно затронет введённый в действие закон «Об образовании», ибо венгры с подачи и, скорее всего, на деньги Кремля развернули в кулуарах Ассамблеи сумашедшую активность по этому вопросу. Если дадим слабину — опять станем ОБЪЕКТОМ и начнём пасти задних.

Нам на руку играет тот факт, что докладчиком по языковой статье этого закона станет эстонец Андреас Хенкель, хотя венгры с румынами проталкивали своего представителя.

Мова — то є наша зброя, наша історія і наша гордість. Угорську, російську та румунську ніхто не знищував віками, а у французів, наприклад, мовні закони набагато суворіші наших. 

Тому це питання принципу. Українські угорці, румуни та росіяни у ДЕРЖАВНИХ школах повинні вивчати, перш за все, українську. 

Якщо є бажання чинити іншим чином — створюйте ЛЕГАЛЬНІ приватні учбові заклади і надавайте там перевагу тим дисциплінам, які вам подобаються.

Але щоб діти закарпатського угорця чи донецького росіянина, які (у більшості своїй) незаконно отримали паспорти сусідніх країн, а тепер ще й хочуть, щоб українська держава до випускного класу та в інституті навчала їх дітей угорською або російською мовами — чи не занадто? 

Скільки українських мовних терен, стільки й української державності. І я переконаний, що у президента традиційно вистачить аргументів донести цю думку до міжнародної спільноти.

Helgi Sharp