Рашкі, гоу хоум

Оприлюднено проект урегулювання на Донбасі, згідно з яким на тимчасово окуповані росіянами території має бути введено міжнародний миротворчий контингент з 20 тис. військових та ще 4 тис. поліцейських під командуванням представників Швеції.
Що кидається у вічі?
1. КІЛЬКІСТЬ. Континент миротворців практично дорівнює кіькості російських солдат та офіцерів, їхніх холуїв з числа місцевих алкашів та іноземних найманців, які зараз перебувають на окупованих землях.
Тобто потужності миротворців цілком вистачить, аби скрутити в баранячий ріг тих, хто не заспокоїться і продовжуватиме поводитися по-свинськи. Українці правоохоронці, які зайдуть чистити Донбас від сміття, отримають таку підтримку, що ніхто не пискне.
Умови введення контингенту — вихід на кородон Росії та України. Відтак, припиниться шоркання «ихтамнетов» та різного шобла, а також ввезення штук, що стріляють і вибухають. Навряд чи в таких умовах орки побажають залишитися. Сирія та ресторації типу «Ветерок» чекають.
2. ЯКІСТЬ. Шведів не даремно просувають в командування миротворчим контингентом. Це не дає підстави путінській пропаганді талдичити про «чобіт НАТО», адже Швеція є нейтральною країною.
Скоріше за все, і миротворчий контингент добиратимуть із країн, які Путін не зможе звинувачувати в усіх тяжких, наприклад, Сербія, Білорусь, Японія, Швеція, Індія, Китай, Фінляндія, Австрія тощо.
Може бути й інший варіант: котрась з потужних армій (Німеччина, Франція) з вкрапленням нейтралів і під командуванням нейтралів.
3. ЧОМУ САМЕ ТАК? Насправді йде до капітуляції Путіна. Але тихої. Як він капітулював перед Чечнею, оголосивши себе переможцем, але погодившись на сплату данини та необмежену владу Кадирова в «республіці».
Тому розробляється власне така конфігурація, щоб Кремль залишився з гарним обличчям — типу ми захистили Донбас, передали владу миротворцям, тепер вони слідкуватимуть щоб українці не ображали російськомовних епілептичних снігурів, бабусь в трусиках і розіп`яті за допомогою монтажної піни берізки.
Таке загальне враження без претензій на звання «військового аналітега». :)

Павло Бондаренко