Ідеологічні набої — хронологія Одеси для росіян

2 травня російські пропагандисти традиційно активізують маніпуляції і фейки на тему подій 2 травня 2014 року в Одесі. Пригадаємо хронологію подій, яку відновив Антон Павлушко на своїй сторінці соцмережі Фейсбук ще у 2015 році. Ця інформація розбиває всі маніпуляції довкола трагічних подій в Одесі, організованих Кремлем.

Одеську пожежу 2 травня в будинку профспілок часто використовують адепти російського світу як якусь відправну точку. Мовляв, сидів Ваня на печі в якомусь Хабаровську, гостро переживав через телевізор події на Майдані, стежив за кожним злочином “київської хунти”, а потім подивився на Одесу і пішов записуватися в “ополчення”.

Українська сторона теж якось дивно рефлексує на цю подію, мовляв, справді, якби не ця подія, то все було б якось інакше. Ой, створили картинку для російського телебачення…

Також чути голоси кримської вати, яка спочатку 16 березня сходила на референдум, потім півтора місяця вже жила під російським прапором і раптом сталася Одеса і отут вони й вирішили не жити більше з Україною.

Тож згадаймо, що було перед одеською пожежею, яка була хронологія подій:

 • 19 лютого після невдалого штурму силовиків згорів київський Будинок профспілок – щонайменше 2 загиблих (за іншими даними 11 і більше)

Фото Facebook Evgen Buderatsky

 • 20-22 лютого – понад 50 розстріляних протестувальників, всього за час Майдану вбито понад 100 людей

 • 22-23 лютого російська армія починає анексію Криму (прим. ред. про шляхи прихованого перекидання військ, польові табори в Криму одного з підрозділів ЗС РФ ми нещодавно опублікували масштабний звіт)

Фото з профілю водія автомобільного відділення взводу забезпечення батальйону спеціального призначення в/ч 27777 Мідаєва Ільяса Хазіровича, порт «Крим»
 • 27 лютого російський спецназ захоплює будівлю парламенту та уряду Криму (прим. ред. – на сьогодні Прокуратура АРК відновила похвилинно хронологію подій під стінами ВР АРК 26 лютого 2014. Встановлено, що зі сторони проросійських активістів, які стояли с гаслами від’єднання півострова від України, були перевдягненні військові регулярних військ Російської Федерації)
 • 1 березня на мітингу в Харкові над облрадою прапор Росії піднімає московський журналіст Михайло (псевдонім “Міка Ронкайнен”). У місті активно проходять мітинги з участю гастролерів з Курська і Бєлгорода.
 •  13 березня в Донецьку побиття учасників проукраїнського мітингу, вбили українського активіста Дмитра Чернявського. Пізніше стало відомо, що на мітинг активно звозили “протестувальників” з Ростовської області

 • 15 березня в Криму знайшли тіло зі слідами катування – це був кримський татарин, який зник ще 2-3 березня.
 •  16 березня на проросійському мітингу в Харкові зафіксували тоді ще нікому невідомого “Моторолу”

 

 • 18 березня під час штурму картографічної частини в Сімферополі росіяни вбили українського прапорщика Сергія Кокуріна

 • 7 квітня в Криму російський солдат застрелив українського майора Станіслава Карачевського


Того ж дня в Донецьку проголошують т. зв. “днр” і призначають “референдум про самовизначення” на 11 травня.

 • 12 квітня банда Стрєлкова-Гіркіна захопила будівлю міліції в Слов’янську

 • 12-14 квітня на в’їзді в Слов’янськ росіяни вбили четверо українців – двох співробітників СБУ і двох цивільних.

 • 25 квітня в Краматорському аеропорту підірвали український гелікоптер Мі-8

 • 28 квітня в Луганську проголошують створення т. зв. “лнр”.
 • Вранці 2 травня під Слов’янськом було збито два українських гелікоптери Мі-24, загинуло п’ятеро членів екіпажу.

І от тільки після всього цього сталась пожежа в Одесі.

Якщо ви почуєте від когось обурення подіями другого травня в Одесі, то нагадайте йому, що обурюватися треба було і раніше.

Якщо підняв зброю проти українців після одеської пожежі, то, виходячи з хронології, зрозуміло, що всі українці, що загинули раніше, його просто не цікавили.

Події в Одесі 2 травня – всього лише ідеологічний патрон у війні Росії проти України. А звичайними патронами росіяни почали вбивати українців задовго до 2 травня.

InformNapalm