ОБСЄ та «Росія сьогодні»: безпека і співробітництво

За словами заступника голови СБУ Віктора Кононенка, керівництво МИА «Россия сегодня» для прикриття своєї діяльності використало схему, через укладання договору про співпрацю між ТОВ «Інтерселект» та компанією, що знаходиться у столиці Сербії Белграді. Щомісяця вказана фірма з ознаками фіктивності переказувала майже 53 тисячі євро, які мають російське походження, на рахунки українських підприємств, контрольованих Вишинським.

Бухгалтерська звітність свідчить, що гроші використовувалися на потреби «РИА Новости Украина», кошторис якого затверджувався безпосередньо в центральній редакції «Россия сегодня».

СБУ вилучили документацію, яка повністю підтверджує матеріали досудового слідства щодо організації представниками російського міжнародного інформаційного агентства МИА «Россия сегодня» з використанням мережі підконтрольних їм медіа-ресурсів в Україні підривних інформаційних акцій в межах проведення гібридної війни проти нашої держави.

Слід відзначити, що представник ОБСЄ з питань свободи медіа Арлем Дезір, не тільки підтвердив у своєму зверненні факт подвійного громадянства Кирила Вишинського, що заборонено українським законодавством. Але ще й продемонстрував толерування анексії Кримського півострову Російською Федерацією (оскільки даний громадянин, якого захищає пан Арлем Дезір, отримав нагороду від керівництва Російської Федерації «за повернення Криму»).

Таким чином, вже вкотре постає питання:

Якщо ми маємо дослухатися до заяв Організації з питань БЕЗПЕКИ І СПІВРОБІТНИЦТВА Європи, то чи можна довідатись — яким саме чином ОБСЄ може забезпечити ці БЕЗПЕКУ ТА СПІВРОБІТНИЦТВО для України?

Дмитрий Золотухин

P.S. Брифінг заступника голови СБУ Віктора Кононенка: