«Не влезай — убьёт»

26 квітня 2018 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув касаційні скарги захисника та прокурора на вирок суду першої інстанції та ухвалу суду апеляційної інстанції стосовно К., засудженого за умисне убивство при перевищенні меж необхідної оборони.

Конституція України гарантує кожному право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Законодавством України про кримінальну відповідальність визначено, що необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

В окремих випадках, а саме – напад озброєної особи, напад групи осіб або протиправне насильницьке вторгнення у житло чи інше приміщення, Кримінальним кодексом України визначено, що шкода, заподіяна особі, яка посягає, не обмежена ніякими межами, аж до позбавлення посягаючого життя.

Як встановлено судом у вироку, удар ножем підсудний наніс потерпілій В., захищаючись від незаконного проникнення у його житло та нападу на нього з боку М. та В., що створювало реальну загрозу заподіяння шкоди його життю та здоров’ю.

Враховуючи викладене та підтверджуючи право захищати своє життя і здоров’я від протиправних посягань, Верховний Суд скасував оскаржувані вирок та ухвалу і закрив кримінальне провадження у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину.

Детальніше з постановою можна ознайомитись за посиланням.

Верховний Суд

One thought on “«Не влезай — убьёт»

 1. Ах…ть! ВерхСуду, конечно, респект за снятие судимости с человека.
  Но это же мрак какой-то… Чем восторгаемся? Читаем дело и внимательно смотрим даты.

  За вироком Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області від 07 березня 2017 року ОСОБА_2 засуджено за ст. 118 КК до покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки.
  Згідно з вироком ОСОБА_2 визнано винуватим у тому, що він 03 березня 2014 року після 19.00 год., перебуваючи за місцем свого проживання на АДРЕСА_1, вчинив умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони, а саме, захищаючись від незаконного проникнення у його житло та нападу з боку ОСОБА_4 і ОСОБА_5, наніс останній кухонним ножем один удар у груди у результаті чого потерпіла того ж вечора померла у лікарні.
  На підставі ч. 5 ст. 72 КК у строк відбування покарання зараховано строк попереднього ув’язнення ОСОБА_2 з 04 березня 2014 року по 04 серпня 2016 року включно з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі та звільнено ОСОБА_2 від відбування покарання, оскільки відбутий обвинуваченим у межах кримінального провадження строк попереднього ув’язнення перевищує фактично призначене йому основне покарання.
  Стягнуто з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_3 4800 грн. в рахунок відшкодування матеріальної шкоди, 60 000 грн. в рахунок відшкодування моральної шкоди та 450 грн. витрат на правову допомогу.
  Ухвалою Апеляційного суду Івано-Франківської області від 01 червня 2017 року вирок суду першої інстанції щодо ОСОБА_2 залишено без зміни.

  Итого: человек 2 года и 5 месяцев (!) просидел в КПЗ, при максимальном сроке по его статье – 2 года. После КПЗ с 04 серпня 2016 року и до суда, который его осудил только 07 березня 2017 року, он где был? Дома с браслетом? Или не дома?
  И на конец, аж 26 квітня 2018 року, в самом Киеве, ВерхСуд одной только ч.5 ст.36 КК человека оправдывает у зв’язку з відсутністю в діянні складу злочину.
  ураураура!

  Только вот, лично мне, как-то вот не хватает ролика ютубского с висящими на смэрэках коломыйскими судьями. Ну или хотя бы инфы об их увольнении.
  О компенсации человеку за предоставленные «услуги» судебной системы…

Comments are closed.