Зашквар став шедевром

Театр на Подолі здобув нагороду всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики «Ukrainian Urban Awards». В номінації «Архітектура культурно-соціальних об’єктів».

Ага-ага! Отой самий театр, який був центром гучного скандалу.

Як на мене, тодішні критики цього театру — від лідерів гучних громадських організацій до останнього зрадофіла, мусять негайно бігти до журі конкурсу і повідомити, що Театр на Подолі — видатне потворство, що це — шрам на обличчі Андрієвського узвозу і промовити всі інші тодішні епітети цьому театру — аж до найстрашнішого!!!

Що будівництво театру профінансоване корпорацією «Рошен». Хіба не жахіття?

Чекаю на лютий зашквар з цього приводу. Чи зашквару не буде? З Массіміліано Фуксасом, Тіною Собю та Вісенте Гуаяртом сперечатися — слабо?

Я нагадаю те, що сказав тоді. Тривалий процес моєї співпраці (як конструктора) з низкою успішних дизайнерів інтер’єрів, призвів лише до одного — я взагалі перестав оцінювати дизайнерські рішення. Я зрозумів що «відчуття прекрасного» — це міф. Що оцінка архітектурного створіння завжди суб’єктивна. Бо те, що сьогодні називають зразком потворства — завтра ті самі люди назвуть шедевром і надбанням людства. І навпаки. Зрозуміти, що саме стане шедевром, а що потворством неможливо так само, як не можливо спрогнозувати скільки переглядів набере кожен мій допис. Архітектор, якщо не хоче стати банальним — завжди ризикує.

Кожна креативна ідея ЗАВЖДИ наражається на вал критики. А потім, бува — здобуває нагороди об’єднань професіоналів зі світовим ім’ям.

Дмитро «Калинчук» Вовнянко

One thought on “Зашквар став шедевром

  1. Видишь ли, зеленый «гранчак», даже в окружении богемского хрусталя, останется зеленым «гранчаком». Даже если професіонали зі світовим ім’ям налепят на него этикетку «bohemia».

Comments are closed.