«Ми — Америка, сучко!»

Все чекав, коли ж хтось спробує просто систематизувати той весь божевільний хаос, який коїться в головах Трампа і його оточення. І ось нарешті цю всю феєрію розклав по поличках Джефрі Голдберг з The Atlantic.

Трамп не збирається гратися в союзників з кимось. Він взагалі не відчуває ні перед ким ніяких зобов’язань. Типовий «Just business», перекладений на геополітику + істеричний і відверто екстентричний (в поганому сенсі) шлейф створює димну суміш, яку вигрібати, схоже, доведеться всім.

Ні про який порядок вже не йдеться. Одна суцільна дестабілізація на всіх фронтах із заграванням з диктаторами різних мастей.

Проблема в такому підході (якщо це можна так характеризувати), що фігзна куди поверне крива Трампа. Проблема не в тому, що у Трампа говорять: «Жодних друзів», а в тому, що говорять: «Жодних ворогів».

Це вже не про цінності, а про ціну. Не про оцінки, а про торг. Суцільний глобальний торг, який всю цю глобалізацію рознесе на друзки. В ньому програють ті, хто не зможе запропонувати щось взамін.

І якщо Ви не встигнете розрахувати траєкторію цих хаотичних рухів, то Вам залишиться просто сидіти і слідкувати за Твітером Трампа, і молитися, щоб про Вас там згадували якомога менше. Бо за кожну згадку доведеться платити. Дорого. Трафік шалений.

Yevhen Buderatsky