В програму Демократична Орда. Із серії «коли ми прийдемо до влади, то».

Роман Никоненко: Я зараз знаходжусь на етапі поновлення строку алколіцензії (видається на рік, проплачується поквартально або зразу за рік). Процедура наступна. Ти платиш гроші в бюджет. При цьому треба попередньо прийти в податкову і перевірити актуальність реквізитів, а то мало чого. Заплатив. Потім тебе зобов’язують піти в свій банк і завірити копію платіжного доручення про сплату. Потім із цією копією ти ідеш в міський фінансовий відділ, конкретно у відділ доходів, щоб тобі по пред’явленню завіреної копії платіжного доручення видали довідку, що сума зарахована до бюджету. Херня, що законодавство не містить ніякої згадки про таку довідку, але місцева ДПІ вимагає і як виявилось обласна ДПА теж. Потім треба не пропустити той понеділок у місцевій ДПІ, у який із 9 до 13 у тебе можуть прийняти пакет документів для поновлення ліцензії і цей понеділок повинен бути не пізніше ніж 10 днів до закінчення строку ліцензії. Якщо ти зробив все правильно і вчасно, то можна сказати що тобі пощастило. Якщо ти пропустив свій понеділок, то береш пакет документів і трендуєш з Білої Церкви в Київ до обласної ДПА щоб провести цю саму процедуру. Приймальні дні лише вівторок і четвер з 9 до 13. Потім через 10-14 днів знов трендуєш в Київ, щоб забрати свою ліцензію назад. Тільки от видають їх із 14 до 18. Капець зручно. Що заважає передати продовжену ліцензію з Києва до Білої Церкви по системі ДФС я не знаю, люди точно їздять. Але кого хвилюють проблеми платників податків? Приїжджай і забирай. Якщо в тебе немає зразу 8000 для оплати річної ліцензії, то всю процедуру треба проходити щоквартально.

І тут є декілька питань.

Перше, нахера потрібна ліцензія на торгівлю алкогольними напоями у друкованому вигляді з підписом якогось дяді і печаткою ДПА?
Друге, навіщо є вимога, щоб ліцензія висіла у закладі на видному місці? Клієнтам все одно законно ти працюєш чи не законно, головне щоб товар був якісний і за нормальні гроші.

Третє. Чому не зробити ліцензії безстроковими? Чого на рік? Не заплатив — автоматично втратив ліцензію, починай процедуру заново.
Четверте. Чого не зробити, щоб інформація про оплату ліцензії автоматично попадала в реєстр? Я не думаю, що це технічно складно зробити. Підприємець платить по реквізитах із відповідним призначенням і ні про що не думає.

Інспекторам знов же користь. Поставити їм програму, яка буде семафорити, якщо строк оплати чи строк ліцензії пройшов, а нової оплати чи заяви про подовження не надійшло. Бери направлення на позапланову перевірку і їдь перевіряти чи ведеться діяльність. Ведеться — штраф.

Відпадає купа біганини, писанини, людино-годин…

УПД. Я забув сказати, що мене штовхнуло написати оцих багато букв. Зараз у Білоцерківській ДПІ проводиться якась там реорганізація. І хоча формально я дотримався всіх цих тупих вимог, мені світить трендувати в Київ, бо тьотя, яка раніше займалась ліцензіями «зараз не має повноважень».