Фірташ зайшов занадто далеко

Ну що ж, от і нашу рідненьку «Демократичну Сокиру» почали звинувачувати у протизаконних діях. Точніше — у злочинній акції проти однієї з голів департаментів НКРЕКП, внаслідок чого зазнала моральних страждань вона сама, а також її неповнолітній собака.

Отже, доповідаємо, як на сповіді.

На акції під офісом НКРЕКП ми публічно заявили, що наступні наші акції (із трембітами та вувузелами) пройдуть під домівками керівників НКРЕКП. Це, підкреслюємо, було публічною заявою про не менш публічну акцію, яка, як і всі попередні наші акції, була б офіційно зареєстрована, прорекламована і таке інше, як завжди.

Керівники НКРЕКП, вочовидь, не зраділи цим анонсам і вирішили зіграти на випередження. Це досить нелегке завдання, зважаючи на те, що керівництво НКРЕКП отримує максимальну підтримку від структур олігарха Фірташа, в тому числі від телеканалу «Інтер», а люди — так вже сталося — не дуже люблять ані «Інтер», ані олігарха Фірташа, а нас, так вже сталося, люблять навіть ті, кому Фірташ платить, як, наприклад, пенсіонерки під офісом НКРЕКП.

Тому, вочовидь, піарники НКРЕКП (або Фірташа, що насправді неважливо) вирішили змінити ролі і перетворитися на жертв. Для цього була створена найбільш недолуга на нашій пам’яті провокація. Керівник одного з департаментів НКРЕКП на прізвище Рябуха симулювала «напад» на себе. Чому «симулювала»? Тому що та картинка, яку ніби за мановінням чарівної палички, почали розносити середньої руки медіа, виглядає навіть не провокацією, а чистою вигадкою. Спочатку чиновниця бачить наліпки, від яких їй стає страшно заходити додому, причому настільки страшно, що вона заходить додому, бере собаку та іде з нею на вулицю. А на вулиці хтось починає кричати їй «це тобі за кодекс», і що саме «це» — незрозуміло, тому що нічого не відбувається, але це напад, точно напад, і винна у цьому «ДемСокира», ось вам з десяток статей у ЗМІ, чекайте черговий сюжет на «Інтері».

Це було б смішно, але не дуже. З двох причин.

Перша причина полягає у тому, що Фірташ вочовидь демонструє, що питання Кодексу його дуже і дуже хвилюють. Він не впевнений. Він робить дурниці. Він поспішно робить мітинг, який миттєво перехоплює «ДемСокира». Він робить маніпулятивний, але недієвий сюжет на «Інтері». Зараз він робить недолугу провокацію. Його не хвилює, що «ДемСокира» — це політична партія, яка зацікавлена у якнайбільшій рекламі і тому жодної акції не проводила без власної символіки, прапорів, анонсів тощо, ніколи не робила силових акцій і тому наклепам про нічний «напад» не повірить жодна адекватна людина і жоден нормальний журналіст про це не напише. Його не хвилюють гроші, які він у величезній кількості витрачає на замовні статті та сюжети, відстоюючи свій вплив на НКРЕКП. Він ризикує і не шкодує ресурсів.

І друге, що витікає з першого. Ми вважаємо, що коли вже Фірташ і його піарники вдаються до таких провокацій, то вони можуть не зупинитися на вигадуванні нападів. Вони можуть нападати насправді. Створювати справжні, а не фіктивні атаки на власних людей. Людей у Фірташа багато. Знайдуть іще. А грошей, якщо кодекс буде заблоковано, майже не залишиться. На кону стоять мільярди доларів. Ще раз — мільярди. І ми не впевнені, що у гонитві за ними Фірташ зупиниться хоч перед чимось.

Тому політична партія «Демократична Сокира» офіційно і відкрито звертається до ГПУ та НАБУ. Це питання є політичним. Це питання є принциповим. У вирішення цього питання повинна нарешті втрутитися держава Україна.

Бо Фірташ зайшов занадто далеко.

Демократична Орда