Одна перемога, яка пройшла якось непомічено

Минулого року КБ «Луч» хвалилось пусками модернізованих ракет старого радянського комплексу С-125 у якійсь неназваній країні. Ну, трішки пораділи пускам, почитали ТТХ цієї, як здавалось, майбутньої модернізації.. Пораділи, що розробка ведеться і вже дійшло до пари пусків. Та й усе.

А сьогодні така собі Діана Михайлова, проросійський військовий оглядач, навела дані міністерства оборони Ефіопії з переліком того, що було ВЖЕ поставлено туди з України минулого року! Якщо коротко, то повний комплект обладнання для наземної частини ЗРК та 14 (чотирнадцять!), а не пара-трійка дослідних зразків нових головок самонаведення ракет, як це випливало з інформації, яку поширив «Луч»!

А це значить,що налагоджено серійне виробництво! А серію, навіть маленьку, випускають тоді, коли впевнені в тому, що всі вироби будуть діяти штатно і не треба буде вносити зміни до ГСН у процесі випробування!

Якщо коротко, то тепер модернізований ЗРК С-125 може вражати цілі не на 25 км дальності, а на 40. І обстрілювати не одну ціль двома ракетами одночасно, а на 4 цілі направляти одночасно 8 ракет! Це означає, що модернізований зенітно-ракетний комплекс за своїми характеристиками стає за потужністю між ЗРК «Бук» і С-300ПТ!


Рисунок ракети 5В27Д (вверху) і модернізованої ракети 5В27Д-М2 (внизу). Показано елементи, які знімаються, і які додаються.

Отже, успіх цієї моденізації підтверджено! І це значить:

1. можемо очікувати повернення ЗРК С-125 зі зберігання на службу до ЗСУ (це суттєве і дешеве підсилення ППО України!)
2. така суттєва модернізація говорить про те, що від розробки нового українського ЗРК середньої дальності нас відділяють не 7-10 років, як до сьогодні виглядало (бо це дуже важка й витратна справа), а всього 2-3!

Особливо потішила реакція вати на їхніх мілітарних ресурсах: якщо раніше кожна нова наша розробка викликала в них насмішки, то, зараз сміх різко припинився: стало різко зрозуміло, що після успіху «Вільхи», модернізації С-125 наші інші військові розробки «Богдана», «Нептун», «Грім-2» так само буде успішно розроблено і дуже й дуже скоро!

P.S. Між іншим, сьогодні спустили на воду вже другий катер «Кентавр». Але, спуски на воду бойових катерів уже стали буденністю. А інформація про скору закладку нових «Кентаврів» і ракетних «Ланей» — це рядова подія.

Ну, то таке, насолоджуйтесь коментарями вати! «Іскандери» поступово перестають сміятись!


Російський ресурс bmpd вже сам пише, що наша модернізація просунутіша за те, що пропонують білоруси в кооперації з росіянами.


Дешево і сердито!


«Серьезная заявка на то, что у них будет свой ЗРК»!

Олександр Таранишин

One thought on “Одна перемога, яка пройшла якось непомічено

  1. Новину буде дуже сильно помічено, коли черговий «гумконовой» з рашкостану «самоліквідується». А ми шо, ми нічо, ми попереджали ))

Comments are closed.