Чому політика — брудна справа

Гіпотетична ситуація для любителів гасла про «нульову толерантність до корупції».

Ви в лікарні. У вас вмирає близький родич. Досвідчений і вправний, але корумпований хірург вам каже: «операцію треба робити негайно, але з вас 4000 доларів мені в руки — на операційні матеріали, на оплату послуг анестезіолога, і не питайте ще на що; якщо грошей не буде сьогодні — завтра робити операцію буде вже запізно». Припустимо, що такі гроші в вас при собі є. Ваші дії?

а) дати корумпованому хірургу гроші, бо життя родича важливіше за принцип нульової толерантності до корупції;
б) відмовитися і повідомити про розмову в правоохоронні органи, бо толерантність до корупції має бути нульовою за будь-яких обставин;
в) дати гроші, дочекатися успішного завершення операції, але потім повідомити про розмову в правоохоронні органи — і хай хірурга, який врятував життя вашого родича, судять за отримання від вас же хабара відповідно до статті 368 ККУ;
г) ваш варіант.
Хочете — пишіть відповідь тут. Не хочете — просто перевірте подумки, як далеко простягаються межі вашої принциповості.

*
Політична паралель:

ви обстоюєте прогресивний, проєвропейський законопроект, конче потрібний для просування України шляхом реформ; але група депутатів прямо говорить вам, що проголосує «за» лише якщо ви задовольните такі-то їхні корупційні інтереси. Припустимо, що можливість задовольнити ці корупційні інтереси у вас є, а можливості знайти інші голоси у вас вже вичерпалися. Ваші дії?

Алексей Панич

One thought on “Чому політика — брудна справа

  1. г) коли лікар вимагає хабар, чітко та бажано під прихований запис повідомляєш, що це — хабар. Якщо нічого не змінилося пишеш заяву в поліцію про вимагання хабаря посадовою особою. Збираєш 4000 їх описують, приносиш лікарю. Той робить операцію. Далі справа уповноважених відомств. Мінус у тому, що 4000 тобі повернуться не швидко, аж після суду, бо ж доказ. Але родич живий — це головне. Суттєва відмінність у тому, що з твоєї сторони це вже не дача хараба, а співпраця. Та й лікар попереджений був, сумління чисте.

Comments are closed.