Торг, депресія, прийняття

Друзі, коротко поясню, що це за нова течія пішла у пресі: недорогенькі «експерти-політтехнологи» чудово знають, що недорогенькі «соціологи» малюють рейтинги Тимошенко зі стелі. Тому вже готують власний шлях відступу, якщо на виборах будуть абсолютно протилежні мальованим «прогнозам» результати, аби верещати про фальсифікації.

Щодо рейтингів: їх поки що немає. У кращому випадку опитування покажуть лише базу кожного політика — тих виборців, які не змінять вибір, на яких стандартні компромати не діють. Так у ЮВТ і ПП таких може бути і по 10-15%. Вирішувати ж буде більшість, яка визначиться перед виборами, і явка. Всі ці заголовки про те, хто очолює рейтинг — маніпуляція, бо жоден соціолог не спрогнозує події перед самими виборами, які матимуть вирішальне значення для вибору більшості, яка поки не визначилась. Тому сьогодні безапеляційно заявляти, що будь-хто з політиків точно виграє вибори — самообман, ще дуже багато часу для висновків.

Дуже велика частина виборців не визначились. За їхні голоси боротьба. Завдання недорогеньких соціологів — сформувати думку таких виборців:

— переконати у тому, що Тимошенко переможе;
— переконати потенційних виборців ПП, що він програє, тому нема сенсу за нього голосувати;

Для цього й публікуються щодня нерелевантні рейтинги. Відповідно, важливо не легалізувати подібну соціологію, погоджуючись з нею, бо всі ці «лідерства ЮВТ» та інших дутих малоросів можуть бути розбиті вщент голосами виборців, які поки не визначились.

Також важливо розуміти: перед виборами піде найбільший компромат, і тут у ЮВТ величезні проблеми, бо за 5 років недорогенькі настільки втомили накидувати на ПП, що вкид проти нього вже не має вихлопу (перенаситили ефір у спробах скинути ПП), а ось зашквари про ЮВТ ідуть на ура.

Боріться за голоси тих, хто вагається, та не витрачайте час на відвертих сектантів.

Богдан Карпенко