Україна виходить з транспортної «ізоляції», сполучення переключається з Москви на Захід

Транспортне сполучення добре показує, куди фізично та ментально йде суспільство. П’ять років тому всі дороги України вели до Москви. Тепер вони ведуть на Захід, — пише Джеймс Брук в Atlantic Council.

Авіація

Три роки тому московські «знавці» глузували, що, забороняючи пряме сполучення між Україною й Росією, Україна «стріляє собі в ногу», чи то пак, рубає гілку, на якій сидить.

А зараз в Україні — найбільший авіаційний бум у Європі.

Візьмімо Харків. У часи СРСР звідти літали до Москви та Ленінграду. А через три роки після втрати всіх польотів до Росії — аеропорт побив рекорд. Мільйон пасажирів — у двадцять разів більше, ніж у 2002 році.

Російськомовні харків’яни тепер дешево літаю ЛОТом до Варшави, Віззейром до Катовіце, Гданська та Вроцлава, й Ернестом — до Риму та Мілана.

З «Жулян» є прямі рейси у 51 місто, з них 41 — в ЄС.

Власне, й «Жуляни» теж побили рекорд. 2,8 млн пасажирів — це в сто разів більше, ніж у 2010 році.

В «Бориспіль» вже літають 10 нових ліній, за рік відкрито 25 нових маршрутів і на 2 млн пасажирів збільшено потік.

Зі Львова 30 рейсів, з них всі, крім двох — в ЄС.

Залізниця

Більше українців поїхало впродовж 2018 до Європи, ніж до Росії — вперше від початку дев’ятнадцятого століття, коли ще за царату було побудовано перші залізниці.

Сполучення до ЄС подвоїлося за рік, а сполучення з Росією впало на 15%.

Автотранспорт

Словаччина та Польща будують хайвеї, які дійдуть до кордонів України на початку 2020-х. Та вже й тепер (у разі знижки) можна купити квиток з Києва до Варшави за еквівалент 8 доларів — якщо вірити рекламі в метро Києва.

Що все це значить?

Усе це свідчить про безпрецедентний зсув українського суспільства, — вважає Atlantoc Council.

Мільйони українців на власні очі бачать Європу. І для роботи, і для навчання, і для туризму.

А вплив безвізу вже такий, що один із одеських власників готелів уже скаржився на втрату клієнтів «вищих класів»: ну навіщо їм тепер в Одесу, якщо можна полетіти до Італії?

А ще: росте ціле покоління українців, які ніколи не бували в Москві чи Санкт-Петербургу. І не надто хочуть. Для тих, які багатші, «точки зборки» — кафе у Кракові або музеї у Франції.

Atlantic Council вважає, що невдовзі цей потік піде й у протилежний бік: туристи з Європи в теплий сезон вивчатимуть, куди ж є знижки на вікенди? Куди не треба віз, куди летіти дві чи три години й де все для них, для європейців, так дешево?

«Є все для того, щоб 2019 рік став роком, коли європейці відкриють Україну», — спонукає своїх англомовних читачів Atlantic Council.

Джерело

One thought on “Україна виходить з транспортної «ізоляції», сполучення переключається з Москви на Захід

  1. Вже. У січні їхали в плацкарті з молодим хлопцем із Швеції. Просто відкрив сайт райнеіру, подивився, куди найдешевший квиток зараз — і прилетів в Київ. Два тижні їздить по містах України, роздивляється. Каже, що поки все, що бачив, було цікаво і подобалося.

Comments are closed.