Про істеричну заяву Тимошенко

«Порошенко та його компашка контрабандою завозять російські браковані складові для нашої військової техніки, які за в 4-5 разів завищеними цінами поставлялися нашій армії, через що гинули наші солдати. Президент розкрадає армію! Наша фракція починає процедуру імпічменту!»

А тепер про суть справи.

Учора на деяких телеканалах («Бігус» на 24, «Наші гроші» на УА-1) був повторно показаний сюжет з 2015 року про ніби то факти контрабанди деяких вузлів з РФії для Укроборонпрому. Інформація була не надто переконливою. Тому пропагандистського ефекту не мала й серйозно не розкручувалася. Про тодішній викид «компромату» можуть згадати лише нечисленні аналітики. Тоді не було виборів. А ще в той час пробували розігнати інший фейк про модулі для військових катерів, «які в 10 разів дорожчі за аналогічні на заході. Тоді також виступала Тимошенко (не щодо першої теми, а якраз щодо цього модуля) і вимагала імпічменту чи ще чогось там.

Але тоді виявилося, що «розслідувачі Коломойського (він якраз вийшов на стежку війни проти Порошенкак) та Садового промахнулися — сплутали модуль і цілий оснащений броньований катер (там назва була дещо подібна, але сплутати цілий корабель з однією гарматою на ньому — це вже треба бути повним ідіотом. Звісно, що тоді ніхто не вибачився, але тему зам’яли, а до сумнівної тези про поставки контрабандних складових з Рашистану вирішили взагалі не повертатися, щоб не ганьбитися.

Але тоді Порошенко чи хтось із згаданих представників Оборонпрому виставив вимогу, щоб звинувачення були перевірені. Цим на їхню вимогу зайнялися НАБУ й САП. Наскільки пригадую, в них виникла проблема зі співпрацею із «розслідувачами», які уникали контакту з детективами НАБУ, хоча поза тим демонстрували безумовну підтримку Ситнику. Після вивчення оприлюднених матеріалів і НАБУ, і САП визнали, що факти таких незаконних дій не підтвердилися. Але ряд порушень усе ж було виявлено, ьлому певні слідчі дії проводилися й, здається, ривають досі. Однак, рутинність цих проблем нікого з політиків та розслідувачів досі не приваблювала. Десь отак усе виглядало до нинішнього дня.

А сьогодні і Путін, і олігарх Коломойський та всі інші олігархи, і Тимошенко й дрібніша машкара вже не раз повторили, як мантру: » Ще один термін Порошенка ми (Росія, наш бізнес, наша каманда) не переживем. Порошенко должен уйти!»

Доки соціологія показувала низькі рейтинги чинного Президента, все було чудово. А коли перед виборами ситуація почала кардинально змінюватися, поліз увесь «джентельменський набір»: і соціологи продажні (а раніше були такі чесні!), і Порошенко піраміди створює (жодного факту!), і сама Тимошенко пішла на створення мережі для скупкиголосів (за участю російських політично заангажованих громадян!), і з Аваковим про «вибіркову принциповість» домовилися.

Коли ж над нею нависла не лише загроза програшу, але й звинувачень у державній зраді, з загашника почали витягувати все, що там лежало. Сьогодні викинули вже давно спростований компромат 2015 року. До нього добавили лише схеми з ніби то діалогами якихось персоналій, які за припущеннями «розслідувачів» мали б належати фігурантам розслідування 15-го року. І це все. Тому в інформаційрному полі ще вчора, після чергового викиду звинувачень, не відбулося ніякої помітної активізації. І лише сьогодні «інформаційну бомбу» всім нам вирішила спрезентувати пані Тимошенко. Завтра до тих же збройних модулів повернуться, чи ще щось придумають.

Помилка російських чи доморощених технологів Тимошенко в тому, що вони такий гнилий матеріал викинули дуже зарання. Так, у них земля під ногами горить, але вони дали хороший пас команді Порошенка. У них тепер є вдосталь часу, щоб не лише доказати фейковість звинувачень, але й почати судовий розгляд щодо наклепу. Чи вони цим зуміють належним чином скористатися, мені невідомо, але ж зобов’язані, бо це вже не тільки їхня, але й наша справа.

Taras Chornovil