Ліцензія на «гріх»

Коли до меню мережі «Макдональдз» додали здорові страви, обсяги продажу біг-маків зросли вдвічі.

Як таке може трапитися? Людський мозок часто інтерпретує можливість бути «хорошою» людиною, тобто бажання зробити правильний вибір, як власне зроблений вибір.

Уявімо людину, яка хоче схуднути і нещодавно почала активно контролювати свій раціон. Вона заходить у «Макдональдз» з чіткою впевненістю, що замовить салат. Мозок людини вже сприймає це, як тріумф сили волі. І вже хоче нагородити себе за відмінний вибір. А як можна нагородити у «Макдональдз»? Звичайно, біг-мак-меню) І завершує цикл думкою: «А салат обов’язково замовлю наступного разу».

Теж саме трапляється, коли люди після тренувань навертають у 1,5-рази більші порції, бо ж «заслужили»)))

Згідно досліджень на цю тему, переважна більшість людей обере найгірший перекус в автоматі, якщо до переліку перекусів заздалегідь додати хоча б один здоровий. Наприклад, йогурт 0% жирності чи батончик без цукру. Якщо ж в автоматі не буде умовно здорових перекусів, то люди обиратимуть не найгірший варіант, а щось середнє.

«Ці дослідження ставлять під сумнів рішення органів охорони здоров’я США додати хоча б одну здорову траву до меню в шкільних їдальнях. Якщо решта позицій меню залишатиметься шкідливою, існує ризик того, що відвідувачі обиратимуть варіант, ще гірший від того, якби в меню зовсім не було корисних страв.»

Інформація на основі книги Келлі Макгонігал «Сила волі»
Ілюстрація: zordesign

Александра Сидорченко