О пользе просвещения

Филипп Духлий: Конечно же, correlation is not causation, но сама по себе корреляция говорит о многом.

Чем ниже средний бал по истории, тем больше голосов получил Зеленский в области.

Да, это возмутительный и оскорбительный пост для избирателей Зеленского. Мне кажется, любые знания для них — как оскорбление.

Но тут есть любопытное. Голобородько по сюжету — учитель истории.

Богдан Кузьмич: Жив-був у 19-му століття добрий дядько Карл Пірсон. І він придумав як можна визначити наявність чи відсутність лінійної залежності між двома показниками. Простими словами — чи впливає одне на інше.

Одним я тут вибрав середній бал ЗНО з Історії України в області за 2018 рік, а іншим відсоток голосів за Зеленського. Очевидне-неймовірне.

Так от, все те що він придумав називається коефіцієнт кореляції Пірсона і вимірюється в межах від -1 до 1. Дані в межах [-1:-0,5] та [0,5:1] свідчать про ВИСОКУ обернену або пряму залежність відповідно. Результат по областям дорівнює -0,667, що і свідчить про високу обернену залежність.

Тобто, чим гірше випускники шкіл знають нашу історію, тим вища ймовірність, що проголосують вони саме за Зеленського. Яка несподіванка)

P.S. Зрозуміло, що якби УЦОЯО давав ще статистику по районам, то результат був би точнішим і напевно, не в користь кандидата