Залишився один крок

Завтра “ДемСокира” відкриває офіс під Верховною Радою і запрошує друзів! М’які крісла для зручної роботи, гарна компанія у особах вождів, міністрів та прихильників партії і цілоденний коворкінг. Присутність КОЖНОГО прихильника партії – важлива, адже саме завтра законопроект по ПнВК буде або проголосовано або поховано.

Чому так — пишемо у останніх хроніках ПНВК.

У режимі «стелс», вже у вівторок, законопроект 8557 таки був внесений до порядку денного на цей пленарний тиждень. Останній, коли він може бути проголосований у першому читанні. На сайті ВР він вказаний у порядку денному 16.05. На цьому хороші новини закінчуються. Тому що до порядку денного він внесений, але стоїть у самому кінці списку, до середини якого долітає рідкісний птах і рідко доходять депутати в голосуванні.

Нагадаю, що після інавгурації Зеленського він «згорає», якщо не пройшов перше читання, і його буде необхідно перевносити у ВР, заново розглядати в комітетах тощо. Це не пов’язано з політичними розкладами, а прямо випливає з норми закону. Будь-який внесений президентом законопроект, не прийнятий у першому читанні, втрачає статус після припинення повноважень цього президента. Враховуючи вибори в Раду, процесс затягнеться до 2020 року, а може й довше.

Тобто цей пленарний тиждень – остання можливість розгляду законопроекту 8557 і голосування в першому читанні.

Виходить, що формально 8557 може бути проголосований у четвер в першому читанні. А реально шанси на це вкрай малі, якщо він буде розглядатися в тому порядку, у якому вказано на сайті ВР. Швидше за все, до нього просто не дійдуть. Ну, або поставлять на голосування при вже практично порожньому залі, навіть голосів усіх депутатів у якому недостатньо для результативного голосування. Безумовно, це вже гігантський стрибок вперед у порівнянні з ситуацією на вечір понеділка, коли він взагалі не був внесений до порядку денного. І ми дуже вдячні Ніна Южаніна і Андрій Парубій за цей крок.

Щоб результативне голосування стало можливим, необхідно домогтися його перенесення в межах дня на більш зручний для розгляду і голосування час. Благо, подібні перестановки в межах одного дня не є помітним порушенням регламенту ВР, а скоріше цілком звичною практикою.

Отже, необхідно зробити дві речі.

✔️РЕПОСТ і тегнути знайомих депутатів і незнайомих також тегнути

✔️У четвер, 16-го травня, вийти разом з нами під ВР на “Робочий день під Верховною Радою ”.

У нас залишився один день, щоб або просунути вперед на дуже важливий крок законопроект по ПнВК, або відкотитися набагато назад. Давайте спробуємо рухатися в правильному напрямку!