Тримайте сокиру міцніше по п’ятницях

— Куме, лови сокиру!
— Хе-е-ееее
— Та не хекай, а кажи, спіймав чи ні.

Від нашої Сокири ви також хекнете, але на цей раз — із задоволенням. І, звісно, її не кидають, а передають обережно, з рук в руки, кажучи — «Тримай Сокиру!»

Власне, так і з’явилась назва нашого, сподіваюсь, офіційно-партійного коктейлю.

Його складові, зазвичай, також патріотичні, а колори — ніби наш партійний прапор хтось розлив по шотах.

Найнижчий шар коктейлю — це вершковий Vana Tallin, солодкий лікер із країни, що чи ні однією з перших видерлася з лап Радянського Союзу, а потім — попрямувала до Європи.

Колір — кремовий.

Проміж ними — суміш із лікерів вишні та чорної смородини.

Вишня — червона, наче кров, і чорна смородина, що робить її густішою, щільнішою. А легкий присмак гіркоти та свіжості у лікерах надихає на боротьбу.

Верхній шар — протилежність горілці. Так, ті ж самі 40 обертів, так, той самий зерновий спирт, але — чорна. BlaVod, чорна горілка з трав’яним присмаком. Саме вона розпалює всередині вогонь, спонукає взяти ще одну сокиру, і тільки розважений смак інших компонентів каже — схаменися, прислухайся… Ми демократичні, ми спокійні…

І, довіршення смаку і аромату — аерозоль з торф’яного віскі (бажано Лагавулін, але й Лафройг згодиться). Подих торфу, палаючих шин, кострів серед ночі…

У якості прикраси можна взяти трішки вати (цукрової, звісно, ми ж не радікали), насадити її на паличку і підпалити трішки, доки вона не потоне у коктейлі.

Смачного! Тримайте сокиру міцніше!

Демократична Сокира. Харків.