Троян «Гадя» 2

Так, дивіться, люде, яка фігня.

Здається, ми впритул наблизилися до ситуації «Надя Савченко — 2». Але з нюансами.

Зараз діючий гідрант активно засіває грошима сім’ї полонених моряків. Настільки активно, що вже на флоті інші почали жалітися. Тут я, в принципі, схвалюю гідранта — справа блага. Паралельно це ж робить фонд Пінчука — бере участь у купівлі для них квартир. Теж ок.

Але.

Є в мене велика підозра, що вже буквально дуже-дуже швидко, ми спостерігатимемо:

1. Пафосне повернення. Росія обов’язково засудить моряків, але у директивному режимі пробачить. Для восстановления отношений с братской Украиной. Братська Україна буде дуже вдячна.

Сюди ж — «Надо поговорить». Сюди ж — заяви про поновлення водопостачання Північно-Кримським каналом. Сюди ж — істерика щодо заяви Клімкіна, яка завадила цій схемі. Сюди ж — шалені кошти, які РФ через відомо кого вливає у скупку українських медіа.

І що мене найбільше лякає — я знаю, що Путін вже домовився про те, що українська влада йому віддасть за моряків.

Але я ще не знаю, що саме.

2. Змагання у тому, хто припише його собі. Буде активно піаритися Медведчук — як переговорник. Зеленський — як асвободітєль. Пінчук — як благодетель.

Усі будуть змагатися за право перевести це в крісла в Раді. Точно вийде у Медведчука. Можливо — у Зеленського. Втім, цієї надії їм достатньо, щоб спробувати.

Але більше за всіх змагатиметься за перевод цієї справи у політичні дивіденти Путін. Тільки не на внутрішньому, а на зовнішньому фронті. Як особа, здатна для ПЕРЕГОВОРІВ, ПРИМИРЕННЯ ТА ПЕРЕЗАПУСКУ, ЗНІМІТЬ САНКЦІЇ, ІСКАНДЕРИ ЧО-ТО ПРИУНЫЛИ.

Це — елемент великої стратегії примирення. Великої стратегії, яка визнає теперішній статус-кво за нову норму. Яка дозволить вибудувати схему нової реінтеграції РФ до західних ринків, а України — до російського світу.

Це стратегія м’якої поразки. Капітуляції під виглядом торжества миру. Повернення заручників в обмін на виконання вимог.

Поки що багато що заважає цій стратегії. Наприклад, факт нашого з вами існування та активності.

Цікаво, як будуть вирішувати цю проблему.

Victor Tregubov