VEXIT: суд дозволив Венеції провести референдум щодо відокремлення від Італії

Венеція виграла судову битву за проведення референдуму про те, чи повинне місто мати автономію від материкової Італії, що могло б врятувати його від руйнівного туризму, передає dailymail.co.uk.

З часу свого піку в минулому столітті населення Венеції скоротилося на 117 тис. чоловік, зараз в місті залишилося всього 53 тис. жителів. За словами активістів, місту потрібні рада і мер, що ставлять інтереси жителів вище за інтереси 20 мільйонів туристів, які щороку заповнюють вузенькі вулиці міста. Маттео Секкі, глава Venessia.com, місцевої групи активістів, заявляє: «відокремившись від материка, ми станемо господарями своєї долі, здатними відновити місцеве житло і бізнес».

Мер міста Луїджі Бруньяро закликав місцевих жителів не проводити референдум і зазнав поразки в судовому розгляді. Він навіть запровадив додатковий внесок для туристів, щоб зібрати кошти для місцевих жителів і переконати їх не відділятися від Італії автономією. Також круїзним лайнерам заборонили заходити у Венецію, оскільки вони руйнують фундаменти будинків.

З 1970 року проводилося близько чотирьох референдумів про надання Венеції автономії, але жоден з них не був успішним.