Про Трубу і Майдан

Ситуація така: розслідуванням справ, пов’язаних з загибеллю Небесної сотні, займалася окрема група слідчих у спеціально створенному підрозділі в Генпрокуратурі. Але тепер… Цитуємо: “У зв’язку із закінченням строку повноважень досудового розслідування органами прокуратури 114 проваджень щодо злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 рр., будуть скеровані до органів досудового розслідування».”

Що це означає?

Що справи Майдану будуть передані тому саме панові Трубі, якого ми дуже щиро та ніжно любимо. Який дуже чутливий до прохань Офісу президента, але ще чутливіший до прохань “журналіста та правозахисника” Андрія Портнова.

Ви можете уявити, що це буде. Втім, Труба вже сам пообіцяв, що справи будуть, фактично, заморожені – адже в його відомстві просто немає відповідного підрозділу.

Для того, щоб справи можна було продовжити, на жаль, є лише один варіант – передати їх до ДБР разом із людьми, що їх вели в ГПУ, працюючи над ними ці роки.

Зробити це може Рада. Для цього їй слід змінити законопроект про ДБР, №2166, прийнявши відповідну правку №318 – що вона мала зробити до 20 листопада, коли спливав термін повноважень досудового розслідування прокуратури. Але Рада не поспішає.

Адвокат родин загиблих Евгения Закревская, вичерпавши інші способи вплинути на те, що відбувається, оголосила голодування з вимогами якнайшвидше прийняти відповідний законопроект, та не передавати справи в ДБР до того, як буде можливість передати їх разом зі слідчими.

Демократична Сокира палко любить ДБР, пана Трубу і його куратора, пана Портнова. Так палко, як тільки може любити сокира. Ми не маємо жодних ілюзій щодо цих панів, їхнього ставлення до Майдану, України та правосуддя.

У зв’язку з цим ми оголошуємо про підтримку Євгенії, правозахисних та суспільних організацій, що виступили проти зливу справ Майдану. Закликаємо народних депутатів невідкладно забезпечити чесне завершення розслідування найбільш резонансного масового вбивства в історії України.

Відпочити, хлопці, ще встигнете. Тут би встигнути попрацювати.

Співзасновник «Демократичної Сокири» Victor Tregubov