Якою могла б бути промова президента на економічному форумі в Давосі

«Доброго дня!

В нашій країні є такі люди для яких не існує законів і правил — олігархи. Я і члени моєї команди з ними періодично зустрічаємось таємно і не можемо повідомити суспільству докладно чого стосуються ці перемовини. Ми змушені це робити або медіа цих людей припинять казати про нас лише хороше, а інтегровані у владу (з нашої мовчазної згоди) представники цих людей почнуть саботувати нашу діяльність. Ці люди фактично нічого не створюють, вимивають в офшори кошти зароблені на державних ресурсах, а їх інтереси завжди поза ринковою конкуренцією. Без їх допомоги стати президентом неможливо. І навіть зараз я і члени моєї президентської команди продовжуємо отримувати гроші від олігархів за трансляцію наших телевізійних проектів.

В нашій країні є такі установи, які можуть знищити будь який бізнес — суди. Ваші мільйонні інвестиції протягом одного засідання можуть перетворитися у нуль. Працівники цих установ мають квартири, машини, будинки, відпочинки невідомого походження але ми не можемо їх посадити. Тому що посадити суддів мають судді.

В нашій країні діє кланово-кумівська система. На ключові посади ми призначаємо своїх друзів, кумів, однокурсників, однокласників, братів друзів, сестер однокласників. Тому що система управління країною функціонує не за законами, а на довірі. Ми створювали проекти «ліфт» і шляхом конкурсів відбираємо деяких керівників. Але до цих людей ми приставляємо «смотрящих» яким довіряємо. Хорошковський Валерій не дасть збрехати.

В нашій країні базові права і свободи не мають гарантії.

Не розходьтеся. Після мого виступу міністр Бородянський презентує чернетку законопроекту про протидію дезінформації.

Welcome!»

Михайло Ткач