Дедушка старый ему всё равно

Фокін — втім, як і Зеленський і багато інших політиків з оточення чинного президента — відкидає ідею конституційних змін заради надання особливого статусу окупованим Росією районам Донбасу.

Але намагається довести, що Москву влаштує його вигадка про створення особливої ​​економічної зони на Донбасі. Так, ніби Путін почав цю війну, послав “добровольців” і регулярні війська, озброїв найманців заради того, щоб Фокін влаштував там особливу економічну зону. Чому це взагалі потрібно слухати всерйоз, чому це потрібно обговорювати, коли Кремль не давав ніяких підстав думати що погодиться з подібними ідеями?

Чомусь Фокіну, як і Зеленському, як і іншим діячам з оточення глави держави не здається, що Москва висунула ідею про закріплення особливого статусу Донбасу в українській конституції зовсім не для того щоб повернути Донбас Україні, а саме для того, щоб його ніколи не повертати.

Тому що у випадку з конституційними змінами Москва може зберегти контроль над окупованою територією навіть в разі її формального повернення до складу України. А може і взагалі зберегти нинішній статус-кво з «народними республіками», нічого нікому не повертати — зате в Конституції вже буде записаний особливий статус декількох районів країни, буде створено прецедент, який дозволить вимагати цього особливого статусу для інших районів сходу і південного сходу Україна в разі їх окупації або навіть без неї.

Москва в будь-якому випадку виграє, а найголовніше — домагається подальшої дестабілізації української держави, що полегшить їй нові територіальні захоплення. А ось особлива економічна зона або інші дурниці Путіну абсолютно не потрібні, тому що вони не дозволяють йому домогтися поставлених цілей.

І це є зрозумілим навіть студенту-політологу, а ось Фокіну не є зрозумілим, Зеленському не є зрозумілим, соратникам чинного президента не є зрозумілим.

І це нерозуміння — справжня загроза для майбутнього України.

Виталий Портников

Добавить комментарий