Питання та відповіді по справі щодо недопущення «Демсокири» до виборів у Києві

Q: Мабуть, було порушення, якщо ви єдині, кого зняли з виборів?

А: Ні, не було. Не заборонено сплачувати внески з центрального рахунку партії. Не. За. Бо. Ро. Не. Но. Найкращим аргументом на користь цього будуть два факти: перший – ми так сплатили внески за усі осередки, від Черкас до Краматорська, і у жодної ТВК не виникло жодної претензії. Другий факт – ця сама ТВК трохи раніше за нас прийняла документи від партії Ляшка, і сплачено у цьому випадку було так саме. Більше того: прямо учора та ж сама ТВК допустила до виборів ще одну партію, у якої київский очередок не має статусу окремої юрособи, і відповідно не має окремого рахунку. Тобто це нам прямо говорить, що одна й та ж сама ТВК в ідентичних випадках приймає різне рішення для партії Х та партії Y. Деталі тут.

Q: Це хитрий план, аби не йти на вибори і пропіаритися на цьому! Ви спеціально зробили помилку у документах, щоб вам відмовили!

А: Ага, сто відсотків. Дуже хитрий план. Настільки хитрий, що всі подання по всіх регіонах були однакові, а зняли нас тільки у Києві. Ми і так непогано піаримось, і цей піар не коштує півмільйона гривень застави, зібраної сотнями наших прихильників. Для нас півмільйона гривень – величезні кошти, які можна використати більш раціонально. Ми не робимо нераціональних кроків. Тим більше, що відразу після виборів місцевих, ще раз – відразу, для нас розпочинається нова виборча кампанія – парламентська, і нам дуже важливо вибудувати систему виборів по Києву, натренувати активістів, пройти з ними вибори тут і зараз. Не кажучи вже про те, що на минулих парламентських виборах ми висували кандидатів у чотирьох виборчих округах, і середній результат у них був, якщо не помиляюся, 2,4%. Це було більше року тому. Для проходження у Київраду потрібно 5%. Цей рік був дуже активний для нас. Чи зменшився у нас рейтинг? Навряд. Чи збільшився? Можливо. Чи стали б ми відмовлятися від шансів на перемогу на виборах у столиці, змінивши їх на разовий скандал? Серйозно? Ми хочемо на вибори. Ми хочемо спробувати сили. Ми хочемо перемогти. До біса все. Нам потрібна перемога.

Q: Так все правильно, що вас викинули, мразота! Це вам за Колумбета!

А: Круто. Порівнювати емоційний комент Колумбета у фейсбуці і незаконне антиконституційне рішення, у якому проукраїнську партію викидають із виборів – це, звичайно, дещо. Люди, які таке пишуть, шкодять не нам, а партії, яку вони підтримують. Бо цим вони характеризують свою ж партію як дріб‘язкову, мерзенну і таку, яка готова порушувати Конституцію і всі демократичні норми заради мікроскопічної помсти. Я б не хотів, щоб так думали мої прихильники про мою партію. І цим людям варто замислитись, чому вони так думають про свою і публічно шкодять їй.

Q: Чому ви відбираєте відсотки у партії Х? Зніміться з виборів у Києві, не розколюйте проукраїнську опозицію! У столиці має бути перемога проукраїнської партії!

А: У цій логіці проукраїнську опозицію розколюють усі, хто висувається на виборах, окрім самої рейтингової проукраїнської партії у Києві, бо вони, за цією логікою, відбирають голоси у цієї найбільш рейтинговоі проукраїнської партії у Києві. Ця найбільш рейтингова політична сила – партія УДАР. Всі інші проукраїнські партії мають менший відсоток, і я чомусь не чув, щоб вони знімалися на користь УДАРу або говорили, що УДАР не проукраїнський.

Q: Так що там із судом?

А: Засідання пройшло без нас, виключно із юристами. Рішення буде завтра об 11:00, тому ми збираємость під тим самим ОАСК на Великій Васильківскій, 81-А, завтра о 10:30.

Q: Хто вас підтримав?

А: Сьогодні під судом були представники Європейської Солідарності, Справи Громад і Рух Опору Капітуляції, яким всі ми безмежно вдячні за підтримку. Як, звичайно, і всім нашим партійцям і просто людям, які прийшли підтримати не нас, а саме демократичне право обирати і бути обраним – одне з ключових правил нормального суспільства.

Потанцюємо.

Юрій Гудименко