Практично ідеальний комунізм

Що цікаво, в комуністичній Кампучії не було культу особи як у всіх інших схожих тоталітарних режимах. Не вивішувалися на кожному кроці портрети Пол Пота.

Більше того, він забороняв себе фотографувати. За порушення цього правила забивали мотиками. Вождем, народним лідером, провідником він себе теж не називав. Його кликали «товариш №87» або максимум «Перший Старший Брат.»

Взагалі то, він найбільше зі всіх по суті наблизився до побудови справжнього комунізму. Грошова система була ліквідована, приватна власність, сім’я як інститут теж, інтелігенція винищена як клас. Всі були рівними (по нижній межі звісно), жили «дружно» в бараках, їли з одного котла, а вела цей весь темний нарід до світлого майбутнього народна революційна організація, якій важко дорікнути в розкошуванні, заграванні з капіталізмом, квазірелігійності чи квазімонархізмі.

Результат на лице — близько чверті населення країни знищено. Ніхто більше таких результатів не досягав. Чим ближче до комунізму — тим більше жертв. Факти — вперта річ.

Andriy Dankovych

Добавить комментарий