Стерненко — довбойоб, та істина важливіше

Свого часу Серьога Стерненко став одним із уособлень боротьби із режимом «бариг». На той момент в анамнезі пацієнта вже була купа «зальотів» (у тому числі і «мокруха»), якими мав би скористатися будь-який режим, що себе поважає. У принципі, місцеве одеське мусарство готове було закрити Стерненка, щойно в голову їхньому начальнику прилетів важкий тупий предмет, але цього ентузіазму не розділяли в Києві. Стерненкові просто замінили кураторів.

Зараз адвокати Сєрьоги розповідають, що сам Володимир Олександрович Зеленський, щойно отримавши всю повноту влади, пропонував нашому герою високу державну посаду. В правоохоронних органах. Брешуть, чи ні – не знаю. Але на тлі кадрів зе!команди Стерненко адекватно виглядав би навіть на позиції генпрокурора.

Та вийшло трошки інакше. За одну ротацію на верхівку правоохоронної системи видерлись кадри, пов’язані через півтора рукостискання із шоблом Януковича. Тобто, з лютою «ватою» з усіма там руками Портона і вухами Кузьміна. Подейкують, щойно Венедіктова пролізла в ОГПУ, як її пороги почали оббивати делегації поважних панів із настійливими проханням «закрити нацика». Утім, більш нагальним завданням було «закрити Пороха» (і воно збігалося із побажаннями гідранта). Та воно виявилося нездійсненним (поки що). А Стерненко – більш доступна пожива для моральної компенсації поважним панам. У яких на все, що починається з «нац», стійка ідіосинкразія. Тим паче, що його «зальоти» більш реальні, ніж убитий брат Порошенка.

Від початку на всю силу намагалися розкрутити епізод з убивством Кузнєцова (бандюка, що не пережив напад на Стерненка). Натягнути «зарвавшєгося нацика» на ст.115 ККУ виглядало вкрай апетитно – до 15 років суворого режиму. І там дійсно виглядає на те, що умисне вбивство цілком могло мати місце. Але підозрюваний стверджує, що завдав рокового удару Кузнєцову під час нападу самого Кузнєцова на Стерненка (а це вже самооборона – з перевищенням чи без). Обвинувачення наполягає, що погнався, наздогнав і вбив (а це умисне). Три експертизи у справі говорять протилежне. Одна – що це убивство, друга – що самооборона, третя каже х/з. Свідків немає, потерпілий (Кузнєцов) повільно розкладається в могилі, і при всьому бажанні не може внести ясність. Тобто, з такою доказовою базою пробити обвинувачувальний вирок, м’яко кажучи, проблематично.

Але у справі, у якій сьогодні Стерненкові дали 7 з «хвостиком» років «зони», все не менш неоднозначно. Навіть більш. Здавалося б, тут є якісь свідки злочину, дані білінгу, що підтверджують присутність Стерненка на місці злочину, і потерпілий Щербач, який прямо вказав на Стерненка. Все сходиться, але не точно.

От зараз всі пишуть, що Стерненка засудили за викрадення і катування людини. Але позбавлення волі йому дали за розбій. Викрадення людини – це не такий вже й тяжкий злочин за нашими законами, тим паче термін давності по ньому вже збіг. А от ч.2 ст. 187 ККУ «Розбій» – це «тяж», там до «червонця» «лагєрєй» передбачено.

Однак із фабули справи (принаймні, з того, що потрапило у ЗМІ) випливає, що Стерненко «разом із невстановленими особами» викрав Щербача і катував його, щоб той відмовився від посади депутата Комінтернівської райради.

Ну і шо? – запитає в мене хтось. А справа у тому, що грабіж, згідно Кримінального Кодексу, це передусім «напад з метою заволодіння чужим майном». Навряд чи мандат депутата райради можна вважати майном, тим паче ніде в справі не сказано, що Стерненко забрав його собі (між тим, слідство навіть не намагалося з’ясувати, хто був бенефіціаром втрати Щербачем мандата, інакше б справа заграла б зовсім іншими фарбами). І ось тут потерпілий Щербач цілком доречно «пригадує», що під час нелюдських катувань Стерненко буцімто вкрав в нього аж 300 гривень. І хоба! – ми вже маємо ознаки «розбою за попередньою змовою групи осіб».

Тобто, з вироку суду випливає, що Стерненко з поплічниками заманював Щербача, викрадав його і катував лише для того, щоб «віджати» 300 гривень. Так, звучить як маячня.

Знаєте, мені здається, що «слуги народу» свідомо чи не зовсім ставлять суспільство перед непростим вибором: підтримати «зальотного» патріота чи проковтнути видлубаний із носа судовий вирок. І боюся, що намацати «золоту середину» (не говорячи, щоб на неї пристати) посполиті не зможуть. Тож згорів сарай – гори і хата!

Андрій Лаврик

Добавить комментарий