Я їх бачу

Ви коли небудь думали про те, що гарний гід (екскурсовод) може бути гарним письменником і навпаки?.. Я не думав. Хоча очевидно, що в обох випадках потрібна людина, яка вміє розказувати цікаві історії, відрізняється лише формат.

Роман Маленков — мандрівник, гід, власнік турагентції та засновник сайту «Україна Інкогніта», на якому вже більше 100,000 сторінок про цікаві місця в Україні та в інших країнах. І саме Роман написав більшість з цих статей і зробив більшість з фотографій. Так, він маньяк — інакше виконати таку роботу принципово неможливо.

А відтепер Роман ще й письменник :) Я зараз читаю його книгу «10 країн після карантину» видавництва «Віхола».

Ми всі чекаємо, коли закінчиться всесвітній карантин, і коли знову можна буде без проблем «злітати на вихідні у Вроцлав чи Рим лоукостами» — бо ми вже звикли до цього завдяки безвізу. Книжка Романа — це не путівник, а скоріше орієнтир «куди точно треба полетіти чи поїхати», бо там він описує 10 країн, які його особливо вразили. Я одразу дам спойлер: це Словаччина, Албанія, Греція, Кіпр, Туреччина, Чехія, Мальта, Болгарія, Північна Македонія і Румунія. І я певен, що про більшість з них ви спитаєте «а що там дивитись?» або вкажете щось загальновідоме. Насправді ж там масса цікавих місць, краєвидів і визначних пам’яток — і саме про це йдеться в книжці.

Я ще не дочитав до кінця, але можу сказати, що Роман дійсно вміє розказувати історії, читати дуже цікаво. Він якось так переплітає сьогодення з історією, що не нудьгуєш ні секунди. Єдине чого не вистачає книжці — це фотографій, їх там обмаль :) На форматі «покетбук А5» фото просто нікуди було втулити, та й ціна книги тоді була б в рази вищою. Але Роман так цікаво пише, що я бачу ці замки, скелі і море — а для мене це і є головна відзнака хорошої розповіді, що вмикає вашу уяву не гірше за фото чи відео.

Дуже рекомендую книгу Романа всім, хто скучив за мандрівками. Замовити можна тут.

Добавить комментарий