Компартія Китаю доповнила геноцид уйгурського народу «розкуркуленням»

Насильно продають домівки, майно та компанії репресованих уйгурів через платформи Alibaba.

Доки режим Зеленського продовжує де-факто підтримувати геноцид уйгурського народу, вчиняємий Комуністичною партією Китаю, світові правозахисники публікують новий звіт, який відкриває жахливі факти масового терору в окупованому Східному Туркестані.

Згідно з новим звітом правозахисної організації Uyghur Human Rights Project, що вийшов 24 вересня 2021 року під назвою “Під молотком: докази вилучення та продажу майна, що належить уйгурам”, комуністичний режим КНР почав втілювати сталінські методики геноциду.

Йдеться про примусове вилучення та продаж майна уйгурів, що проходять по сфабрикованим комуністичним справам перед відправленням до таборів смерті (надаю, що наразі у концтаборах перебуває близько 2 мільйонів корінних жителів Східного Туркестану).

Комуністична партія використовує “судову” платформу на основі TaoBao, яка входить до Alibaba Group.

На продаж виставляються об’єкти нерухомості, у яких проживали знищені уйгури, а також частки уйгурів у компанія. Виконавчий директор Uyghur Human Rights Project підкреслює: раніше питання масового «розкуркулення» уйгурського народу не було достатньо дослідженим, однак нові факти мають стати відправною точкою для повноцінного розслідування геноциду.

Відмічається, що суди над уйгурами проходять у повній таємничості від зовнішнього світу, матеріали про рішення суду не додаються у реєстр судових рішень, а до Alibaba накази про вилучення та продаж майна уйгрів надходить у позаправовій, потаємній формі (найбільш вірогідно, йдеться про паперовий документообіг). За статистикою 2018, наприклад, з 74 тисяч вироків щодо уйгурів публічно опублікованими були лиш 7 тисяч, й ті — з суттєвими вадами прозорості.

Правозахисники вимагають розслідувати ступінь залученості Alibaba у геноцид уйгурського народу з огляду на факти розкуркулення, особливо — у контексті активностей Alibaba на Нью-Йоркській фондовій біржі.

У свою чергу, звіт містить декілька кейсів, які вдалося дослідити фахівцями.

Однією з таких є справа “Абдуджеліл Хеліль та Маматалі Кашгарлі”.

Абдуджеліл Хеліль був одним з найбагатших людей міста Кашгар (Східний Туркестан), а також підприємцем у межах Кашгарської торгової асоціації, що мала приватний статус і не включала жодного ханця (етнічного китайця). Асоціація включала понад 200 компаній. У 2017 році Хеліля відправили у концтабір, а пізніше звинуватили у “фінансуванні тероризму”.

За два судових засідання КНР вкрала майже 800 тисяч доларів США з рахунків його компаній, конфіскувала майно вартістю понад 11 мільйонів доларів, а також засудила на 14 років в’язниці. У 2019 році КНР виставила на аукціон для китайців готельно-розважальні об’єкти Хеліля (ресторани і т.д). У 2020 році ці об’єкти викупив китаєць Чень Чухонг за 8,2 мільйони доларів. У документах, що були виставлені з аукціоном, не згадується жодних деталей, на основі якого рішення продавалося майно — тільки імя репресованого бізнесмена.

Як багата та досвідчена людина, Хеліль намагався боротися з рішенням суду ще у 2019 році, найнявши адвокатів з китайської провінції Сичуань. Коли вони почали виводити справу у публічний простір, Хеліля звинуватили не тільки у “фінансуванні тероризму”, але й у сепаратизмі (друге рішення). Розгляд апеляції по рішенню перенесли прямо до тюрми, де у таємному порядку був прийнятий остаточний вирок, вже у 2021 році.

Адвокатів повідомили про це за тиждень до суду, а Міністерство юстиції КНР вимагало від адвокатів негайно припинити захист, адже рішення було заздалегідь прийнято Компартією, і перегляду де-факто не підлягало.

У повному звіті висвітлюються й інші жахливі кейси.
Артур Харитонов