Що там деолігархізація, хлопці? Вирує?

Victor Tregubov: А от і відповідь Інституту масової інформації щодо того, чиї медіа проігнорували Pandora Papers. Коломойський та Ахметов.

ІМІ: У новому розслідуванні «Слідства.Iнфо» йдеться про те, що новий витік з 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії, частково підтвердив схему переказу коштів від структур олігарха Ігоря Коломойського на офшорні фірми Володимира Зеленського та його соратників.

ІМІ проаналізував хто з провідних українських онлайн-медіа висвітлив це розслідування, а хто його проігнорував.

Зокрема, про розслідування «Слідства.Інфо» написали:

Суспільне, «Дзеркало тижня», УП, НВ, Радіо Свобода, «Обозреватель», «Гордон», Громадське, «Цензор», «Бабель», «Букви», «Ліга», «Еспресо», УНН, «Інтерфакс-Україна», 24 канал. Крім цього, «Кореспондент» переставив новину з DW, де згадано Зеленського серед інших світових лідерів, але без деталей про ПриватБанк і Коломойського.

Не згадали про Зеленського в контексті розслідування або взагалі не написали про нього:

ТСН, «Сегодня», УНІАН, Укрінформ та РБК-Україна. Водночас РБК-Україна написало про розслідування тільки в контексті фігурантів з інших країн. Наприклад:

УНІАН та Укрінформ розмістили тільки новину з реакцією на розслідування, зокрема від радника керівника ОП Михайла Подоляка.

Відсутність згадок про дослідження на сайтах «Сегодня», ТСН та УНІАН може бути пов’язана з редполітикою медіавласників. Нагадуємо, видання «Сегодня» належить ТОВ «Сегодня Мультимедіа» і входить до складу медіахолдингу «Медіа Група Україна», який належить Ренату Ахметову. До речі, сам Ахметов теж став фігурантом цього дослідження. Видання ТСН та УНІАН належать до холдингу «1+1 медіа», який пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським.