Дивіться, як це працює в Україні

В мене встановлено Mediamonitoringbot, я запрограмував його на згадку назви «Демократична сокира» у ЗМІ. У багатьох наших донорів та прихильників також стоїть такий бот, як і у депутатів, міністрів і всіх інших.

Корисний інструмент для політика, насправді. Його і створив Григорій Маленко, який нині є головою фракції «Голос» у Київській міськраді.

Знаєте, що я тільки що зробив? Я тільки що підставив партію «Голос» під перевірку НАЗК і штраф. Пробач, Кира Рудик.

Тому що так це працює в Украіні. НАЗК вимагає від партій звітувати про кожну згадку іншими особами. Ставити їх на баланс. Якщо ви цього не зробили – ви порушник. І ваш «МедіаМоніторингБот» повідомить вам, що НАЗК вважає вас порушником закону. Про це видадуть прес-реліз – без деталей, звичайно, бо НАЗК трішки соромно публікувати такі деталі. Але заголовок буде крутий. «НАЗК викликає голову партії «Х» пояснити порушення законодавства». І це прочитають ваші прихильники, які почнуть задавати вам питання. Про це напише, не розбираючись, багато ЗМІ. «НАЗК викликає голову партії «Х» на ковер за числені порушення».

Відчуваєте масштаб?

Я відчуваю.

Отже, що не подобається НАЗК у діяльності «Демсокири»?

1. Не прозвітували про згадки сторонніми особами у соцмережах.
2. Не вказали вартість годівничок для пташок, які вішали у парках на деревах активісти в Івано-Франківську (я, бляха, не жартую зараз).
3. Не показали відомості про оплату паперового зеленого болта, який Зеленський поклав на Конституцію у Львові (ще раз – я не жартую, це справжні претензії від НАЗК).
4. Не відобразили купівлю банок для акції по Малюсьці. Банок, не банків. Скляних банок, Господи.
5. Не вказали, хто оплатив ліцензію на Zoom під час першого в світі zoom-мітингу під судом по «Привату».
6. Не вказали тих, хто приносить прапори на акції.

Ми розуміємо, що «Демсокира» – найпрозоріша в Україні. Це факт. Можно його сприймати, можна ні, але факт залишиться фактом. Ми отримуємо гроші від тисяч донорів. Ми звітуємо про всі надходження і витрати публічно. Ми подаємо ті кляті звіти до НАЗК, на відміну від більшості партій. Ми принципово створювалися як прозора організація, ми пишаємося прозорістю наших фінансів, і нам немає чого приховувати. Але…

Хто зробив годівничку? Хто? А ну? Що, самі зробили? Активісти? Які активісти? Кому ви брешете, кляті корупціонери? Звідки в української партії активісти?..

До біса. Прозвітуємо ми про годівничку.

Але коли ви буде читати у ЗМІ, що «НАЗК має претензії до БЮТ и Демсокири», майте на увазі, що за цим заголовком стоїть необлікована годівничка (з нашого боку) і незвітування за десятки мільйонів гривень платників податків, які парламентські партії отримують з бюджету (з боку БЮТ).

Але у заголовку ми будемо поряд.

Як ті, що однаково порушили закон.

Юрій Гудименко

Добавить комментарий