Увага, шок-контент!

Підведіть до екранів дітей, підлітків, студентів, вагітних і пласкоземельників.

ГРАВІТАЦІЯ — ЦЕ НЕ СИЛА!!!!

Так-так, всі зі школи звикли, що F=mg, яблуко падає на голову Ньютона, планети літають орбітами і таке всяке. То, виявляється, що ніякої сили у гравітації не існує. І яблуко нікуди не падає. Це Земля «летить» йому на зустріч, а воно спокійнісінько очікує, поки вона у нього бемцнеться.

І перш ніж Ви встигнете відкрити рота від здивування озвученій очевидній маячні, нагадаю Вам ще одну цікаву штуку.

Пам’ятаєте, як в шедеврі світового кіно «Інтерстеллар» головні герої висадилися на планету, що розташовувалася поблизу величезної чорної діри Гаргантюа? Провівши на планеті ледве годину, вони виявили, що у решті світу минуло пару десятиліть. Чому так стається?

І ще:

Яким чином здогадки відомого вченого аж ціле століття тому допомагають нині працювати глобальній системі позиціонування?

Шановні, на каналі Цікава наука вийшло прекрасне відео про Загальну теорію відносності.

І нині у Вас є дійсно хороша можливість нарешті зрозуміти, що таке ЗТВ, що таке простір-час та як він викривлюється, до чого тут дуууууууже масивні об’єкти, чому гравітація — не сила, чому сповільнюється-пришвидшується плин часу, як це все підтверджено експериментально та до чого тут гравітаційні хвилі.

Просто, коротко, ясно і за якихось 12 хвилин.


відео на ютуб

Ба більше, коли я це відео переглядав, раптом згадав, що рівно рік тому на цьому ж каналі виходило ще одне прекрасне відео, яке ще більш наочно розкриває суть гравітації та її стосунків з людським розумом. Тож якщо щось залишиться незрозумілим з першого відео — в другому точно буде дорозтлумачене. Я це гарантую.

Приємного перегляду.

Антон Сененко

Добавить комментарий